Curling v Brně

V sobotní dopoledne dne třináctého měsíce lednového jsme absolvovali reprízu úspěšné akce, která se nazývá metaná nebo, chceme-li býti světoví, curling. Sešla se nás skoro dvacítka hráčů, kdy první polovina na tomto typu ledu nikdy nestála a druhá půlka už to za ty 4 roky zapomněla. Obě skupiny se ale velmi brzy dostaly do toho pravého varu. Po krátkém zaškolení, tréninku a několika zkušebních kolech, jsme se se vší vervou vrhli do zápasu. Zatímco na jedné tabuli naskakovali samé 1 a 0 a vypadalo to, že si šli zahrát hlavně binární matematici, na druhé straně se to hemžilo takovými numery, jako byly trojky, čtyřky a objevila se i pečorka. Prostě jako na vysvědčení správného gympláka. Jediné, co nevím, jestli výsledky na našem ledu svědčí o naší genialitě nebo neschopnosti. Tipuji samozřejmě to první.

Musím uznat, že tu, víc než kde jinde, platilo okřídlené přísloví: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“ Zatímco některým na tréninku sotva doklouzaly kameny do půli hrací plochy, při zápase již každý mířil do těch správných kruhů a ač někteří říkali: „nerušte mé kruhy,“ bylo jim to málo platné a jeden bod střídal druhý. Pár z nás si dokonce přislíbilo, že budeme chodit hrát rozhodně častěji než jednou za 4 roky.

Jak to tedy dopadlo? Posbírali jsme pár bodů a s nadšením ze hry si poté sedli do nedaleké restaurace a plni dojmů jsme zaplnili i naše bříška. Těším se na další setkání se členy Clubu 35, které proběhne tentokrát v hospodě. Co si na nás nachystá duo Malčík Beneš, na to se opravdu těším.

A co ke curlingu napsali někteří účastníci?

Jakožto člověka, který hrál curling úplně poprvé, mě tato aktivita nadchla a vymezený čas na hru utekl velmi rychle. Byly dva týmy. První tým byl složený z úplných amatérů a zabralo nám minimálně hodinu vysvětlování pravidel a trénink hodů. Druhý (zkušenější tým) už po krátké chvíli vesele hrál. Do hry jsme se všichni velmi zabrali, a když se kámen zastavil v bodovaném území, tak zavládlo v týmu hlasité nadšení. Věřím, že si jistě curling velmi rádi zopakujeme.

Jaroslav Lhotka

Na curlingu jsem byla už podruhé a musím říct, že tentokrát jsem si to maximálně užila. Na začátku nás slečna zaučila, ukázala jak s kameny a jak se zametá. Po asi hodinové ukázce, kde jsme si to i všichni vyzkoušeli, jsme se rozdělili do 2 týmu a začalo se naostro hrát. Byl to adrenalin a moc mě to bavilo. Ve složení já, Honza K., Max Honzírek, Petr Wachsberger jsme druhý tým porazili. Radost byla obrovská J Akci curlingu hodnotím na jedničku s hvězdičkou.

Marcela Kilian