Muzikál Mamma Mia

Na konci roku jsme s našim klubem navštívili představení Městského divadla v Brně. Organizátorem jsem byl já, ale nebojte, nebudu na to sám. Dozvíte se i ohlasy od účastníků.

Muzikál jsem navštívili 10.12.2023 odpoledne a musím říct, že se jedná opravdový skvost. Spojení tance a zpěvu na písně od švédské skupiny ABBA bylo opravdu krásným zážitkem. Pro mě jediná piha na kráse byly „přetextované“ písně do češtiny. Někde musím říct, že to prostě trošku drhlo. Na druhou stranu, jakmile si člověk zvykl a začal vnímat příběh a pustil se do děje, který s malými odlišnostmi kopíroval filmové zpracovaní, čeština vadit přestala a divák se v nejednom místě zasmál.

Představení uteklo jako voda, a tak brzy již celé divadlo předvádělo standing ovation u závěrečné děkovačky. Poté zbývalo už jen závěrečné foto celé naší výpravy a 40 lidí vyrazilo do Brna vstříc nedělnímu večeru. A kdo jste představení neviděl, určitě zajděte, stojí to za to.

A teď už slibované reakce.

Honzi, děkujeme moc za úžasný kulturní zážitek. Všem se nám to moc líbilo.

Karla Dubná

Muzikál se mi moc líbil. Byl postavený na písničkách skupiny ABBA, a to znamená co píseň, to hit. Moje nohy prostě musely pořád podupávat do rytmu. Celé představení mělo z mého pohledu vzestupnou tendenci, a nakonec vygradovalo v závěrečné taneční a pěvecké číslo v úžasných třpytivých kostýmech. Prostě pecka!

Iva Švecová

Dne 10.12. 2023 jsem byla pozvaná mým synem (Jan Kilian) do divadla na muzikál Mamma Mia. Byla jsem nadšená, i když jsem samozřejmě děj znala. Herci byli úžasní a písně neměly chybu, vzpomněla jsem opět na své mládí, kdy byla skupina ABBA byla na výsluní. Líbily se mi texty přeložené do češtiny i závěr, kdy herci tančili a zpívali písničky v originále. Také závěrečný potlesk obecenstva ve stoje byl krásný. Atmosféra úžasná. Moc děkuji a těším se na další akci.

Zdeňka Hladišová

Už od začátku jsem to pojala jako den se ségrou, který si užijeme se vším všudy. Začali jsme „snídaňoobědem“, pokračovali jsme cestou s panem Milanem, kdy nám cest díky milému povídání rychle utekla. A divadlo. Můj první muzikál. „doufám, že texty nebudou v češtině. Ajaj, jsou…“ Vtáhlo mě to do děje tak (čeština-nečeština), že 3hodinový blok nebyl snad ani 3 hodinový a na konci si ještě zatančit? No jasně, proč ne! Paráda, těžká pařba. No a až se herci po aplausu ve stoje i s orchestrem, o kterém já osobně nevěděla, uklonili, tak jsme opustili divadlo do vánočně rozsvícených ulic Brna na Turbomošt. Dík ségra!

Alena Šlesingerová

Tento muzikál patří mezi vybrané tituly, které způsobily poprask po celém světě. Je plný nesmrtelných hitů švédské skupiny ABBA, kolem kterých vytvořil nový, originální příběh. Scénáře se zhostila Catherine Johnsonová, která vytvořila zábavný a strhující příběh, do nějž se hity ABBA přirozeně začlenily. Muzikál měl premiéru v londýnském Prince Edward Theatre už v roce 1999 a od té doby se hrál po celém světě. Filmová adaptace z roku 2008 s Meryl Streepovou a dalšími hvězdami učinila z muzikálu skutečný fenomén. Měl jsem to štěstí, že jsem viděl televizní i originální muzikálové zpracování a mám proto srovnání. Každé podání má své a vyzdvihovat jedno nebo druhé asi ani nejde. Bývá zvykem, že písně se hrají v původním

provedení, aby se dokreslila autenticita. V tomto případě mi to nevadilo, protože svým způsobem dokreslovaly pojetí brněnského divadla. Každopádně provedení bylo skvělé a celý soubor si zasloužil konečný dlouhý potlesk ve stoje vyprodaného hlediště. Jsem moc rád, že jsme se s rodinou mohli zúčastnit takové kulturní klubové akce a rádi půjdeme zase.

Marek Beneš

Na divadlo Mama Mia jsem se hodně těšila, přece jen mám divadlo, a i písničky od Abby ráda. Divadlo se mi velmi líbilo, jen by mi víc seděly písničky v angličtině než v češtině. Ale to je samozřejmě jen můj pocit. Závěr byl neskutečný, zpívalo se a tančilo. Děkuji mému manželovi, že vybral tak super představení.

Marcela Kilian